Donacija BH Telecom-a u vrijednosti 40.000KM

BHTelecom40.000

Potvr?uju?i zaslu┼żeni epitet dru┼ítveno odgovorne kompanije, BH Telecom je nastavio aktivnost dodjele donacija zdravstvenim ustanovama u BiH. Izvr┼íni direktor za razvoj poslovanja Duljko Hasi? tako je┬á u Gora┼żdu uru?io Kantonalnoj bolnici Gora┼żde vau?er donacije u vrijednosti od 40.000 KM.

Hasi? je nakon uru?ivanja donacije, u obra?anju novinarima istakao kako je ova podr┼íka gora┼żdanskoj bolnici dio ┼íire akcije, ukupne vrijednosti milion KM, koja je rezultat uspje┼ínog poslovanja iz 2015. godine.

ÔÇ×┼Żelim vas upoznati da je BH Telecom, na prijedlog Nadzornog odbora, izdvojio ovu sumu sredstava kao pozitivnu razliku poslovne aktivnosti. Dio sredstava od 50.000 KM je prvo doniran Zemaljskom muzeju BiH, dio sredstava doniran je za 18 javnih kuhinja u BiH i ostatak, ne manje zna?ajan, usmjeren je za bolnice i Klini?ke centre na federalnom i kantonalnim nivoima. Na ovaj na?in je kompanija BH Telecom potvrdila svoju dru┼ítvenu odgovornost usmjerenu prema svim segmentima bh. dru┼ítva ÔÇť, rekao je Hasi?.

Dr. Fuad Rov?anin, direktor Kantonalne bolnice Gora┼żde, istakao je da je zna?aj ove donacije mnogo ve?i od same materijalne vrijednosti jer ?e bolnica u Gora┼żdu, zahvaljuju?i BH Telecomu, nabaviti opremu koja joj je ve? du┼że vrijeme nedostajala te se zahvalio BH Telecomu za uru?enu donaciju i kontinuiranu podr┼íku.

ÔÇ×Ovo je jako velika pomo? i primjer dru┼ítvene odgovornosti jedne kompanije. Mi smo se javili na javni poziv sa projektom opremanja Kantonalne bolnice i dobili smo ovaj iznos. Odmah smo krenuli u realizaciju projekta i ve? smo nabavili industrijske ma┼íine za pranje i su┼íenje ve┼ía, koje su ve? instalirane i pu┼ítene u rad. Od ostatka sredstava planiramo nabaviti jedan defibrilator, EKG aparat, pacijent monitor i aspirator za operacionu salu i nadam se da ?e nam ta sredstva biti dovoljnaÔÇť, kazao je Rov?anin.

Leave a Response

Your email address will not be published.