Donacija BH Telecom-a u vrijednosti 40.000KM

BHTelecom40.000

Potvrdjujuci zaslu┼żeni epitet dru┼ítveno odgovorne kompanije, BH Telecom je nastavio aktivnost dodjele donacija zdravstvenim ustanovama u BiH. Izvr┼íni direktor za razvoj poslovanja Duljko Hasic tako je  u Gora┼żdu urucio Kantonalnoj bolnici Gora┼żde vaucer donacije u vrijednosti od 40.000 KM.

Hasi? je nakon uru?ivanja donacije, u obra?anju novinarima istakao kako je ova podr┼íka gora┼żdanskoj bolnici dio ┼íire akcije, ukupne vrijednosti milion KM, koja je rezultat uspje┼ínog poslovanja iz 2015. godine.

ÔÇ×┼Żelim vas upoznati da je BH Telecom, na prijedlog Nadzornog odbora, izdvojio ovu sumu sredstava kao pozitivnu razliku poslovne aktivnosti. Dio sredstava od 50.000 KM je prvo doniran Zemaljskom muzeju BiH, dio sredstava doniran je za 18 javnih kuhinja u BiH i ostatak, ne manje zna?ajan, usmjeren je za bolnice i Klinicke centre na federalnom i kantonalnim nivoima. Na ovaj na?in je kompanija BH Telecom potvrdila svoju dru┼ítvenu odgovornost usmjerenu prema svim segmentima bh. dru┼ítva ÔÇť, rekao je Hasic.

Dr. Fuad Rov?anin, direktor Kantonalne bolnice Gora┼żde, istakao je da je zna?aj ove donacije mnogo ve?i od same materijalne vrijednosti jer ?e bolnica u Gora┼żdu, zahvaljuju?i BH Telecomu, nabaviti opremu koja joj je ve? du┼że vrijeme nedostajala te se zahvalio BH Telecomu za uru?enu donaciju i kontinuiranu podr┼íku.

ÔÇ×Ovo je jako velika pomoc i primjer dru┼ítvene odgovornosti jedne kompanije. Mi smo se javili na javni poziv sa projektom opremanja Kantonalne bolnice i dobili smo ovaj iznos. Odmah smo krenuli u realizaciju projekta i vec smo nabavili industrijske ma┼íine za pranje i su┼íenje ve┼ía, koje su ve? instalirane i pu┼ítene u rad. Od ostatka sredstava planiramo nabaviti jedan defibrilator, EKG aparat, pacijent monitor i aspirator za operacionu salu i nadam se da ce nam ta sredstva biti dovoljnaÔÇť, kazao je Rovcanin.