DANI ZDRAVSTVA > 28.09. – 30.09.2017.

17. Medjunarodni specijalizovani sajam “Medicop”
1. Medjuunarodni sajam za osobe trece životne dobi “Zlatna dob”

Cilj
• Promocija zdravlja i aktivnosti koje doprinose zdravlju – stanju potpunog fizickog, psihickog i socijalnog blagostanja.

Davanje doprinosa
• Unaprjedjenju zdravlja populacije putem prezentacije, edukacije i aktivnog sudjelovanja svih sektora društva, nivoa vlasti i stanovništva
• Poboljšanju zdravlja i kvalitete života starijih osoba u Bosni i Hercegovini poboljšanjem usluga i odgovarajucim politikama i programima
• Aktivnostima na rekonstrukciji i obnovi zdravstvenog sistema (potpora razvoju i osavremenjavanju zdravstva BiH)

Program
• Prezentacijski – putem izložbenih prostora/štandova (predstavljanje proizvoda i usluga u oblasti farmacije, stomatologije, medicinske opreme,laboratorije, infromaciono-komunikacijske tehnologije za zdravstvo, zdravstvenog osiguranja, proizvoda i usluga za bolji život starijih osoba …)
• Strucno-edukativni (predavanja, seminari, okrugli stolovi, panel diskusije…) uz strucnu podršku i saradnju sa nadležnim  ministarstvom, strukovnim udruženjima (Ljekarska/lijecnicka komora FBiH, Stomatološka komora FBiH, Komora diplomiranih zdravstvenih inžinjera svih profila FBiH, Komora zdravstvenih tehnicara svih profila FBiH, Udruženje medicinskih sestara i tehnicara FBiH, Komora magistara farmacije Kantona Sarajevo, Udruženje „Partnerstvo za javno zdravlje“…)
• Takmicarsko-zabavni (npr. u pružanju prve pomoci, ples…)

Zadatak manifestacije
• Na jednom mjestu i u isto vrijeme okupiti  nadležna ministarstva i institucije, strukovna udruženja, privrednike, nevladin sektor, medije i stanovništvo u cilju neposredne komunikacije i prezentacije ponude i potražnje proizvoda, usluga, aktivnosti i informacija, koje doprinose boljem zdravstvenom stanju

Organizator
 KJP Centar Skenderija / Sarajevski Sajam – organizator medjunarodnih specijalizovanih sajamskih manifestacija od 1970. godine

Mjesto održavanja
• Centar Skenderija smješten u samom centru Sarajeva, glavnog grada Bosne i Hercegovine. Na prostoru od 70.000m2 nalaze se višenamjenske dvorane u kojima se tokom citave godine organizuju razne sportske, kulturne i sajamske manifestacije, te trgovacki centar sa ugostiteljskim objektima i parking prostor.

Kontakt: Amela Okan (Projekt menadžer)
Tel/fax: +387 33 226-612
E-mail: amela.o@skenderija.basajam@skenderija.ba