Vlada BPK donirala JZU Kantonalnoj bolnici Goražde savremeni 4D ultrazvucni aparat

Vlada Bosansko-podrinjskog kantona Goražde donirala je iznos od 80.000KM za nabavku neophodne medicinske opreme. Navedeni iznos je iskorišten za nabavku novog, savremenog 4D ultrazvucnog aparata koji je instaliran i pušten u upotrebu na porodjajnom odjelu JZU Kantonalne bolnice Goražde. U pitanju je ultrazvucni aparat proizvodjaca GE (General Electric), model Volusion P8, sa 3D/4D tehnologijom u realnom vremenu i mogucnoscu prenosa datoteke na USB eksterni medij.

Ovim putem zelimo se zahvaliti Vladi BPK i resornoj ministrici na ovoj veoma vaznoj donaciji za nasu bolnicu i nase korisnike, u nadi da ce se i u buducnosti ovakav vid saradnje nastaviti i unaprijedjivati.

Autor: F.T.