DANI ZDRAVSTVA > 28.09. – 30.09.2017.

17. Medjunarodni specijalizovani sajam “Medicop”
1. Medjuunarodni sajam za osobe trece životne dobi “Zlatna dob”

Cilj
ā€¢ Promocija zdravlja i aktivnosti koje doprinose zdravlju ā€“ stanju potpunog fizickog, psihickog i socijalnog blagostanja.

Davanje doprinosa
ā€¢ Unaprjedjenju zdravlja populacije putem prezentacije, edukacije i aktivnog sudjelovanja svih sektora druÅ”tva, nivoa vlasti i stanovniÅ”tva
ā€¢ PoboljÅ”anju zdravlja i kvalitete života starijih osoba u Bosni i Hercegovini poboljÅ”anjem usluga i odgovarajucim politikama i programima
ā€¢ Aktivnostima na rekonstrukciji i obnovi zdravstvenog sistema (potpora razvoju i osavremenjavanju zdravstva BiH)

Program
ā€¢ Prezentacijski – putem izložbenih prostora/Å”tandova (predstavljanje proizvoda i usluga u oblasti farmacije, stomatologije, medicinske opreme,laboratorije, infromaciono-komunikacijske tehnologije za zdravstvo, zdravstvenog osiguranja, proizvoda i usluga za bolji život starijih osoba …)
ā€¢ Strucno-edukativni (predavanja, seminari, okrugli stolovi, panel diskusije…) uz strucnu podrÅ”ku i saradnju sa nadležnim  ministarstvom, strukovnim udruženjima (Ljekarska/lijecnicka komora FBiH, StomatoloÅ”ka komora FBiH, Komora diplomiranih zdravstvenih inžinjera svih profila FBiH, Komora zdravstvenih tehnicara svih profila FBiH, Udruženje medicinskih sestara i tehnicara FBiH, Komora magistara farmacije Kantona Sarajevo, Udruženje ā€žPartnerstvo za javno zdravljeā€œ…)
ā€¢ Takmicarsko-zabavni (npr. u pružanju prve pomoci, ples…)

Zadatak manifestacije
ā€¢ Na jednom mjestu i u isto vrijeme okupiti  nadležna ministarstva i institucije, strukovna udruženja, privrednike, nevladin sektor, medije i stanovniÅ”tvo u cilju neposredne komunikacije i prezentacije ponude i potražnje proizvoda, usluga, aktivnosti i informacija, koje doprinose boljem zdravstvenom stanju

Organizator
ā€¢ KJP Centar Skenderija / Sarajevski Sajam – organizator medjunarodnih specijalizovanih sajamskih manifestacija od 1970. godine

Mjesto održavanja
ā€¢ Centar Skenderija smjeÅ”ten u samom centru Sarajeva, glavnog grada Bosne i Hercegovine. Na prostoru od 70.000m2 nalaze se viÅ”enamjenske dvorane u kojima se tokom citave godine organizuju razne sportske, kulturne i sajamske manifestacije, te trgovacki centar sa ugostiteljskim objektima i parking prostor.

Kontakt: Amela Okan (Projekt menadžer)
Tel/fax: +387 33 226-612
E-mail: amela.o@skenderija.basajam@skenderija.ba